Znajdź nas na

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy,

w odpowiedzi na Państwa liczne pytania odnośnie trwającego IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, przygotowaliśmy kilka propozycji działań poprzez które można zrealizować cele projektu OTK w swojej szkole:

  1. Zamieszczenie na stronie internetowej szkoły informacji, że szkoła włącza się w akcję OTK – do wykorzystania logo organizatorów i patronatów (www.otk.sdsiz.com.pl).
  2. Organizacja konkursów wiedzy i plastycznych z zakresu doradztwa edukacyjnego i zawodowego.
  3. Elementy doradztwa zawodowego na lekcjach z wykorzystaniem multimediów – prezentacje, filmy, testy on-line itp.
  4. Gazetki ścienne/ wystawy.
  5. Wycieczki zawodoznawcze  do zakładów pracy.
  6. Wywiady z pracodawcami/ rzemieślnikami.
  7. Dzień Kariery w szkole.
  8. Działania o charakterze zawodoznawczym na różnych przedmiotach w szkole i etapach kształcenia.
  9. Promocja działań i wydarzeń na stronie internetowej szkoły – publikacje zdjęć.

 W celu ułatwienia Państwu opisu podjętych przedsięwzięć w swoich placówkach, przygotowaliśmy druk do pobrania >>> Karta działań szkoły w ramach OTK, którą prosimy wypełnić i przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 10 listopada br wraz ze zdjęciami i innymi materiałami elektronicznymi/ linkami związanymi z udziałem w OTK.

Szkoła w opisie może ująć również zadania, które zostały podjęte wcześniej a były wstępem do działań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.  Liczą się wszelkie pomysły i inicjatywy na rzecz budowania świadomości młodzieży związanej z planowaniem kariery. Jest to doskonała możliwość do promocji szkoły w środowisku lokalnym oraz projekcie o zasięgu ogólnopolskim.

Nasza instytucja jako regionalny koordynator IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery opracuje końcowy raport zbiorczy aktywności i inicjatyw podjętych przez szkoły południowej Wielkopolski w ramach akcji OTK.

Organizator zachęca do korzystania z dobrych praktyk, które znajdują się na stronie internetowej: http://www.sdsiz.com.pl/zasobnik

Projekt OTK  to doskonała okazja dla uczniów i nauczycieli wykazania się inicjatywą i  kreatywnością w  podejmowanych działaniach.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.

Pin It