Znajdź nas na

W ubiegły piątek - 9 grudnia podsumowaliśmy kolejny projekt z Programu Erasmus+ Mobilność edukacyjna pn. „Europejska mobilność młodych Wielkopolan – edycja 1”.
 
Bohaterami uroczystego spotkania byli uczniowie, którzy brali udział w projekcie, ich opiekunowie, koordynatorzy projektu i dyrektorzy szkół. W ramach zakończonego projektu swój staż zawodowy w Sewilli w Hiszpanii zrealizowało 22 uczniów z trzech szkół z subregionu kaliskiego:
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach
  • Zespół Szkół Biznesowo-Przyrodniczych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach
  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu
W trakcie uroczystości uczniowie wrócili wspomnieniami do swojego zagranicznego wyjazdu. Opowiedzieli zgromadzonym gościom o swoich doświadczeniach związanych z praktykami oraz pobytem w Hiszpanii. Na przygotowanych przez nich prezentacjach, w których znalazły się zdjęcia i filmy mogliśmy ujrzeć Hiszpanię ich oczami oraz poczuć klimat tego miejsca.
 
97% uczniów, którzy wzięli udział w projekcie jest zadowolona z decyzji o uczestnictwie, wskazując że projekt zdecydowanie wpłynął na ich przyszłe plany zawodowe oraz przyczynił się do ich rozwoju osobistego. Wśród zalet młodzież wskazywała m.in. na poprawę umiejętności językowych, wzbogacenie swojego CV oraz poznanie nowych ludzi, kultury i narodowości.
 
Spotkanie zakończyliśmy uroczystym wręczeniem uczestnikom certyfikatów. Nie obyło się bez podziękowań dla dyrektorów, opiekunów i koordynatorów projektu.
 
fot. A. Szukalska-Machowczyk
Pin It