Znajdź nas na

Oficjalnie rozpoczęte zostały zajęcia zorganizowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach nowego projektu "Moja Pierwsza Firma" realizowanego przez naszą jednostkę.

Przypomnijmy, że celem projektu "Moja Pierwsza Firma" jest dostarczenie młodzieży kształcącej się zawodowo, planującej otworzyć swoją firmę - wiedzy i narzędzi niezbędnych do tego, by skutecznie rozpocząć prowadzenie własnej działalności. Ponadto uczestnicy zostaną wyposażeni w kompetencje niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy.

W pierwszej odsłonie projektu biorą udział uczniowie: Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K.F. Libelta w Krotoszynie, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

Uczniowie w trakcie trwania projektu od listopada br. do maja 2023r. będą brali udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach w trakcie których m. in. poznają swoje zasoby i możliwości, dowiedzą się jak prowadzić skuteczny marketing firm, poznają profesjonalną obsługę klienta czy najważniejsze zagadnienia finansowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Finał przedsięwzięcia odbędzie się podczas regionalnej konferencji dla biznesu w maju 2023 roku pn. „Biznes oczami pokolenia Z”, które Centrum zamierza zorganizować.

 

Pin It