Znajdź nas na

5. edycja Młodzieżowych Misji Gospodarczych, której celem jest poznanie branży i kształcenia w kierunkach mechanicznych, oficjalnie rozpoczęta!
 
MMG to przedsięwzięcie, które łączy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pracodawców. Tym razem zadaniem uczniów jest wypracowanie i wdrożenie akcji promującej potencjał i możliwości wybranej branży wśród rówieśników. Na wdrożenie wypracowane pomysłu i realizację akcji promocyjnej w swojej szkole uczniowie otrzymają środki finansowe przekazane przez zaangażowane przedsiębiorstwa.

Uczestnicy wzmocnią kompetencje przyszłości ze szczególnym naciskiem na kreatywność, krytyczne myślenie, kompetencje cyfrowe i współpracę zespołową.

W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na aspekt rozwojowy młodzieży w projekcie. Od czterech edycji przyglądamy się temu obszarowi i z roku na rok widzimy, że największą wartością, nie tylko dla uczestników, ale również dla pracodawców biorących udział w przedsięwzięciu, stanowi sama droga – proces, jaki młodzi ludzie przechodzą przez cały okres trwania projektu. Wszystkie strony tego procesu zwracają każdorazowo uwagę na rozwój m. in. takich kompetencji jak: współpraca w zespole, krytyczne myślenie, analiza i synteza danych, podejmowanie decyzji, efektywna komunikacja, czy umiejętności negocjacyjne.” – mówiła Magdalena Sekura-Nowicka, Dyrektor Centrum.

W swoim wystąpieniu Pan Tomasz Adamek, Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Południowej Wielkopolski, zwrócił uwagę na to, że wiążąc swoją karierę zawodową w przyszłości z branżą mechaniczną, młodzi ludzie inwestują nie tylko w stały rozwój, ale również zapewniają sobie dobry start i stabilną pozycję na rynku pracy.

Południowa Wielkopolska to przede wszystkim przemysł, to firmy międzynarodowe o randze nawet światowej, gdzie są w stanie przyjąć każdą ilość pracowników z takim wykształceniem.” – podkreślał.

Uczestnicy 5. edycji MMG mieli okazję również wziąć udział w warsztatach integracyjnych, których efektem było zapoznanie się uczniów szkół ponadpodstawowych ze studentami – mentorami oraz opracowanie pomysłów na pracę swoich zespołów podczas projektu.

Ponadto młodzież zwiedziła Centrum Doskonałości Kół Zębatych oraz Wydział Politechniczny Akademii Kaliskiej, o których szerzej opowiedzieli wcześniej – Łukasz Mikołajczyk, Dyrektor Administracyjny AK oraz dr Ryszard Maciejewski, Dziekan Wydziału Politechnicznego AK.

Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowany przez nasz Centrum.
 
Partnerzy piątej edycji projektu MMG: Izba Przemysłowo - Handlowa Południowej Wielkopolski, JMP Medical sp. z o.o., MiBM Sp. z o.o. Sp. k., Akademia Kaliska Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.
 
W projekcie biorą udział uczniowie szkół: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu, Zespół Szkół Techniczno - Elektronicznych w Kaliszu, I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Kaliszu, Zespół Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej w Ostrzeszowie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Kaliszu.
 
Pin It