Uczestnicy wzmocnią kompetencje przyszłości ze szczególnym naciskiem na kreatywność, krytyczne myślenie, kompetencje cyfrowe i współpracę zespołową.
„W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na aspekt rozwojowy młodzieży w projekcie. Od czterech edycji przyglądamy się temu obszarowi i z roku na rok widzimy, że największą wartością, nie tylko dla uczestników, ale również dla pracodawców biorących udział w przedsięwzięciu, stanowi sama droga – proces, jaki młodzi ludzie przechodzą przez cały okres trwania projektu. Wszystkie strony tego procesu zwracają każdorazowo uwagę na rozwój m. in. takich kompetencji jak: współpraca w zespole, krytyczne myślenie, analiza i synteza danych, podejmowanie decyzji, efektywna komunikacja, czy umiejętności negocjacyjne.” – mówiła Magdalena Sekura-Nowicka, Dyrektor Centrum.
W swoim wystąpieniu Pan Tomasz Adamek, Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Południowej Wielkopolski, zwrócił uwagę na to, że wiążąc swoją karierę zawodową w przyszłości z branżą mechaniczną, młodzi ludzie inwestują nie tylko w stały rozwój, ale również zapewniają sobie dobry start i stabilną pozycję na rynku pracy.
„Południowa Wielkopolska to przede wszystkim przemysł, to firmy międzynarodowe o randze nawet światowej, gdzie są w stanie przyjąć każdą ilość pracowników z takim wykształceniem.” – podkreślał.
Uczestnicy 5. edycji MMG mieli okazję również wziąć udział w warsztatach integracyjnych, których efektem było zapoznanie się uczniów szkół ponadpodstawowych ze studentami – mentorami oraz opracowanie pomysłów na pracę swoich zespołów podczas projektu.
Ponadto młodzież zwiedziła Centrum Doskonałości Kół Zębatych oraz Wydział Politechniczny Akademii Kaliskiej, o których szerzej opowiedzieli wcześniej – Łukasz Mikołajczyk, Dyrektor Administracyjny AK oraz dr Ryszard Maciejewski, Dziekan Wydziału Politechnicznego AK.
https://www.cwrkdiz.kalisz.pl/aktualnosci/848-5-edycja-mlodziezowe-misje-gospodarcze-2022-2023-czas-start.html#sigProId6826602bdf