Znajdź nas na

W miniony piątek odbyła się Gala w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia podsumowane zostały konkursy o tytuł: "Wielkopolska Szkoła Roku" i "Wielkopolski Nauczyciel Roku". Z całego regionu nagrodzono i wyróżniono 13 placówek edukacyjnych oraz 13 nauczycieli.
 
Tytuł "Wielkopolska Szkoła Roku" zdobyły placówki:
Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu
II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie
 
Wśród laureatów w tej kategorii z naszego subregionu znalazło się Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie.
Wyróżnienie w kategorii "Wielkopolska Szkoła Roku" otrzymało IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu
 
Tytuł "Wielkopolski Nauczyciel Roku" zdobyły:
Pani Ewa Ratajczyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu - Liceum Plastyczne Kalisz
Pani Justyna Rudomina z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie
 
Laureatką konkursu w kategorii "Wielkopolski Nauczyciel Roku" z naszego subregionu została również Pani Agnieszka Lisiak z IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina.
Wyróżnienie otrzymała Pani Iwona Tomalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku.
 
Podczas uroczystości wręczono również Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Odznaki przyznano Pani Urszuli Maćkowiak, Panu Jackowi Michalskiemu. Uhonorowano także Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie i Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, laureatom, wyróżnionym oraz odznaczonym!
 
Pin It