Znajdź nas na

Steve Jobs powiedział przed laty: – Sama technologia to za mało. Dopiero technologia połączona ze sztuką daje nam efekty, z których jesteśmy dumni. Czy potrafimy jednak, i chcemy, rozwijać się w różnych dziedzinach?

Dowiedz się więcej ---->>> link do materiału

Pin It

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia, które dostosuje zasady przeprowadzania egzaminów czeladniczych do przepisów ustawy. Ta zobowiązuje każdego ucznia szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe do przystąpienia do egzaminu zawodowego lub czeladniczego.

Sprawdź szczegóły ---->>> link do artykułu

Pin It

Na rynek pracy wchodzi właśnie masowo pokolenie Y. New York Post nazwał to pokolenie „The Worst Generation” - najgorszym pokoleniem, a gazeta USA Today, pisząc o nim, uznała, że jest „rozpieszczone” i „że za dużo oczekuje”. Nie tak dawno New York Times w rubryce „Od redakcji” nazwał pokolenie Y pokoleniem „a po co mi to?”, zauważając, że jego przedstawiciele „chyba najlepiej czują się w domu, siedząc na Facebooku”, zamiast agresywnie poszukiwać nowej pracy i pomagać w odbudowie gospodarki.

Jak to właściwie jest z tym pokoleniem? Dowiedz się więcej z materiału ---->>> link do artykułu

Pin It

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu serdecznie zaprasza do udziału w niebywałym wydarzeniu - NOC ZAWODOWCÓW 2019 - edycja 2.0

Pin It

 

Rusza druga edycja programu edukacyjno-zawodowego Młodzieżowe Misje Gospodarcze – przedsiębiorczy Powiat Kaliski. W roku szkolnym 2019/20 hasłem przewodnim będzie "REKRUTACJA 2025". Wezmą w nim udział uczniowie klas 8. ze szkół podstawowych powiatu kaliskiego. Mentorsko będą ich wspierać starsi koledzy ze szkół ponadpodstawowych.

Pin It

Jak dowiadujemy się z artykułu można nauczyć się lubić – a nawet uwielbiać – tematy, które wydają się nudne lub których się kiedyś nienawidziło. W dzisiejszym, błyskawicznie zmieniającym się środowisku biznesowym zdolność rozwijania nowych pasji ma szczególnie duże znaczenie.

Sprawdź jak się do tego zabrać ---->>> link do artykułu

Pin It

Praktyka połączona ze studiowaniem - tak w skrócie można opisać studia dualne. To coraz popularniejsza forma nauki, w którą w Polsce zaangażował się ostatnio fast foodowy potentat - McDonald's.

Dowiedz się więcej ---->>> link do artykułu

Pin It

Dynamiczne zmiany zachodzące na polskim rynku pracy sprawiają, że zarówno pracownicy, jak i pracodawcy muszą wykazywać się coraz większą elastycznością − gotowością do podejmowania kolejnych wyzwań oraz umiejętnością dostosowania się do nowych wymagań rynku. Aby uniknąć zawodowej stagnacji, czy nawet wykluczenia z rynku pracy, pracownicy zmuszeni są zdobywać nowe kwalifikacje, a pracodawcy − szukać kandydatów z określonym zestawem kompetencji. Z pomocą przychodzi ZSK.

Dowiedz się więcej ---->>> link do materiału 1; link do materiału 2

 

Pin It

Zespół naukowców z IFTF – Institute for the Future Uniwersytetu w Phoenix – wraz z pracownikami firm, takich jak IBM czy Studio Walta Disneya przygotował raport, w którym znalazła się lista niezbędnych w 2020 roku kompetencji, które będą najważniejsze dla pracodawców.

Sprawdź jakie cechy, zdolności, umiejętności warto w sobie rozwijać ---->>> link do artykułu

Pin It

Jest taki zestaw cech osobowości, które są atrakcyjne dla każdego HR-owca, który przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną.

Dowiedz się jakie to cechy osobowości ---->>> link do artykułu

Pin It