Znajdź nas na

Na rynek pracy wchodzi właśnie masowo pokolenie Y. New York Post nazwał to pokolenie „The Worst Generation” - najgorszym pokoleniem, a gazeta USA Today, pisząc o nim, uznała, że jest „rozpieszczone” i „że za dużo oczekuje”. Nie tak dawno New York Times w rubryce „Od redakcji” nazwał pokolenie Y pokoleniem „a po co mi to?”, zauważając, że jego przedstawiciele „chyba najlepiej czują się w domu, siedząc na Facebooku”, zamiast agresywnie poszukiwać nowej pracy i pomagać w odbudowie gospodarki.

Jak to właściwie jest z tym pokoleniem? Dowiedz się więcej z materiału ---->>> link do artykułu

Pin It

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu serdecznie zaprasza do udziału w niebywałym wydarzeniu - NOC ZAWODOWCÓW 2019 - edycja 2.0

Pin It

 

Rusza druga edycja programu edukacyjno-zawodowego Młodzieżowe Misje Gospodarcze – przedsiębiorczy Powiat Kaliski. W roku szkolnym 2019/20 hasłem przewodnim będzie "REKRUTACJA 2025". Wezmą w nim udział uczniowie klas 8. ze szkół podstawowych powiatu kaliskiego. Mentorsko będą ich wspierać starsi koledzy ze szkół ponadpodstawowych.

Pin It

Jak dowiadujemy się z artykułu można nauczyć się lubić – a nawet uwielbiać – tematy, które wydają się nudne lub których się kiedyś nienawidziło. W dzisiejszym, błyskawicznie zmieniającym się środowisku biznesowym zdolność rozwijania nowych pasji ma szczególnie duże znaczenie.

Sprawdź jak się do tego zabrać ---->>> link do artykułu

Pin It

Praktyka połączona ze studiowaniem - tak w skrócie można opisać studia dualne. To coraz popularniejsza forma nauki, w którą w Polsce zaangażował się ostatnio fast foodowy potentat - McDonald's.

Dowiedz się więcej ---->>> link do artykułu

Pin It

Dynamiczne zmiany zachodzące na polskim rynku pracy sprawiają, że zarówno pracownicy, jak i pracodawcy muszą wykazywać się coraz większą elastycznością − gotowością do podejmowania kolejnych wyzwań oraz umiejętnością dostosowania się do nowych wymagań rynku. Aby uniknąć zawodowej stagnacji, czy nawet wykluczenia z rynku pracy, pracownicy zmuszeni są zdobywać nowe kwalifikacje, a pracodawcy − szukać kandydatów z określonym zestawem kompetencji. Z pomocą przychodzi ZSK.

Dowiedz się więcej ---->>> link do materiału 1; link do materiału 2

 

Pin It

Zespół naukowców z IFTF – Institute for the Future Uniwersytetu w Phoenix – wraz z pracownikami firm, takich jak IBM czy Studio Walta Disneya przygotował raport, w którym znalazła się lista niezbędnych w 2020 roku kompetencji, które będą najważniejsze dla pracodawców.

Sprawdź jakie cechy, zdolności, umiejętności warto w sobie rozwijać ---->>> link do artykułu

Pin It

Jest taki zestaw cech osobowości, które są atrakcyjne dla każdego HR-owca, który przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną.

Dowiedz się jakie to cechy osobowości ---->>> link do artykułu

Pin It

Praca nie zawsze musi wiązać się ze stresem. Istnieje szereg zawodów, w których poziom ryzyka stresu jest stosunkowo niski, a zarobki wręcz odwrotnie.

Lista zawodów o niskim poziomie stresu w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It

Nieśmiałość, z której się nie wyrasta, może stanowić poważną przeszkodę w rozwoju kariery. Lęk przed wystąpieniami publicznymi, kontaktami z obcymi ludźmi, socjalizowaniem sprawia, że wybór ścieżki zawodowej jest mocno ograniczony.

Lisa zawodów dla nieśmiałych w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It