Znajdź nas na

Jak dowiadujemy się z artykułu można nauczyć się lubić – a nawet uwielbiać – tematy, które wydają się nudne lub których się kiedyś nienawidziło. W dzisiejszym, błyskawicznie zmieniającym się środowisku biznesowym zdolność rozwijania nowych pasji ma szczególnie duże znaczenie.

Sprawdź jak się do tego zabrać ---->>> link do artykułu

Pin It

Praktyka połączona ze studiowaniem - tak w skrócie można opisać studia dualne. To coraz popularniejsza forma nauki, w którą w Polsce zaangażował się ostatnio fast foodowy potentat - McDonald's.

Dowiedz się więcej ---->>> link do artykułu

Pin It

Dynamiczne zmiany zachodzące na polskim rynku pracy sprawiają, że zarówno pracownicy, jak i pracodawcy muszą wykazywać się coraz większą elastycznością − gotowością do podejmowania kolejnych wyzwań oraz umiejętnością dostosowania się do nowych wymagań rynku. Aby uniknąć zawodowej stagnacji, czy nawet wykluczenia z rynku pracy, pracownicy zmuszeni są zdobywać nowe kwalifikacje, a pracodawcy − szukać kandydatów z określonym zestawem kompetencji. Z pomocą przychodzi ZSK.

Dowiedz się więcej ---->>> link do materiału 1; link do materiału 2

 

Pin It

Zespół naukowców z IFTF – Institute for the Future Uniwersytetu w Phoenix – wraz z pracownikami firm, takich jak IBM czy Studio Walta Disneya przygotował raport, w którym znalazła się lista niezbędnych w 2020 roku kompetencji, które będą najważniejsze dla pracodawców.

Sprawdź jakie cechy, zdolności, umiejętności warto w sobie rozwijać ---->>> link do artykułu

Pin It

Jest taki zestaw cech osobowości, które są atrakcyjne dla każdego HR-owca, który przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną.

Dowiedz się jakie to cechy osobowości ---->>> link do artykułu

Pin It

Praca nie zawsze musi wiązać się ze stresem. Istnieje szereg zawodów, w których poziom ryzyka stresu jest stosunkowo niski, a zarobki wręcz odwrotnie.

Lista zawodów o niskim poziomie stresu w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It

Nieśmiałość, z której się nie wyrasta, może stanowić poważną przeszkodę w rozwoju kariery. Lęk przed wystąpieniami publicznymi, kontaktami z obcymi ludźmi, socjalizowaniem sprawia, że wybór ścieżki zawodowej jest mocno ograniczony.

Lisa zawodów dla nieśmiałych w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It

Jakie zawody są najbardziej zagrożone przez automatyzację? Kto z nas powinien martwić się o swoją posadę? W artykule poniżej zestawienie najmniej przyszłościowych zawodów przygotowane w oparciu o raporty firm McKinsey & Company, Deloitte, a także analizy przeprowadzone przez naukowców z Oxfordu.

Zapoznaj się z materiałem ---->>> link do artykułu

Pin It

Okazuje się, że miejsca pracy są, ale pracodawcy na rynku coraz trudniej mogą znaleźć odpowiednich pracowników. Przedsiębiorcy podkreślają, że rozwiązanie problemu wymaga zaangażowania pracodawców w proces kształcenia i szkolenia. Czas na kształcenie w zawodach deficytowych, w dualnym systemie, dzięki któremu uczysz się i doświadczasz jednocześnie.

Opis problemu w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It

W artykule o tym jak ginący zawód stał się pomysłem na biznes. Historia o przywróceniu do łask zawodu szewca.

Przeczytaj tekst ---->>> link do artykułu

Pin It