Znajdź nas na

Wzorem lat ubiegłych, i w tym roku, wspólnie z Izbą Rzemieslniczą w Kaliszu oraz zrzeszonymi w niej Cechami Rzemiosł Różnych z terenu Południowej Wielkopolski, przygotowaliśmy dla uczniów, rodziców i doradców zawodowych INFORMATOR ZAWODOWY.

Informatory zostały tym razem podzielone na tereny działania poszczególnych Cechów Rzemiosł i zawierają nie tylko wykaz zawodów, w jakich uczeń może zdobyć fachowe wykształcenie, ale także w większości wykaz zakładów pracy, w których uczeń może odbyć praktyczną naukę zawodu (kształcenie dualne).

Zachęcamy do zapoznania się z wybranym przez siebie INFORMATOREM.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami lub bezpośrednio z odpowiednim dla siebie biurem Cechu Rzemiosł Różnych (dokładne dane kontaktowe podane są w każdej publikacji).

Tutaj można pobrać swój INFORMATOR ZAWODOWY >>> http://bit.ly/informator-zawodowy-2020

 

Pin It

W trzecim, corocznym raporcie LinkedIn dotyczącym nowych ofert pracy w USA wyszczególniono 15 stanowisk, których liczba rośnie najszybciej - podał Quartz. Raport określa też, jakie umiejętności są najbardziej poszukiwane oraz miasta najbardziej z nimi związane. Ranking dotyczy co prawda rynku amerykańskiego, ale podobne tendencje można obserwować też w Polsce.

Sprawdź---->>> link do artykułu

Pin It

Automatyk, kierowca mechanik, mechatronik, murarz-tynkarz, technik budowy dróg, technik programista, technik spawalnictwa – to wybrane zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy.

Sprawdź na kogo jeszcze jest zapotrzebowanie---->>> link do artykułu

Pin It

Steve Jobs powiedział przed laty: – Sama technologia to za mało. Dopiero technologia połączona ze sztuką daje nam efekty, z których jesteśmy dumni. Czy potrafimy jednak, i chcemy, rozwijać się w różnych dziedzinach?

Dowiedz się więcej ---->>> link do materiału

Pin It

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia, które dostosuje zasady przeprowadzania egzaminów czeladniczych do przepisów ustawy. Ta zobowiązuje każdego ucznia szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe do przystąpienia do egzaminu zawodowego lub czeladniczego.

Sprawdź szczegóły ---->>> link do artykułu

Pin It

Na rynek pracy wchodzi właśnie masowo pokolenie Y. New York Post nazwał to pokolenie „The Worst Generation” - najgorszym pokoleniem, a gazeta USA Today, pisząc o nim, uznała, że jest „rozpieszczone” i „że za dużo oczekuje”. Nie tak dawno New York Times w rubryce „Od redakcji” nazwał pokolenie Y pokoleniem „a po co mi to?”, zauważając, że jego przedstawiciele „chyba najlepiej czują się w domu, siedząc na Facebooku”, zamiast agresywnie poszukiwać nowej pracy i pomagać w odbudowie gospodarki.

Jak to właściwie jest z tym pokoleniem? Dowiedz się więcej z materiału ---->>> link do artykułu

Pin It

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu serdecznie zaprasza do udziału w niebywałym wydarzeniu - NOC ZAWODOWCÓW 2019 - edycja 2.0

Pin It

 

Rusza druga edycja programu edukacyjno-zawodowego Młodzieżowe Misje Gospodarcze – przedsiębiorczy Powiat Kaliski. W roku szkolnym 2019/20 hasłem przewodnim będzie "REKRUTACJA 2025". Wezmą w nim udział uczniowie klas 8. ze szkół podstawowych powiatu kaliskiego. Mentorsko będą ich wspierać starsi koledzy ze szkół ponadpodstawowych.

Pin It

Jak dowiadujemy się z artykułu można nauczyć się lubić – a nawet uwielbiać – tematy, które wydają się nudne lub których się kiedyś nienawidziło. W dzisiejszym, błyskawicznie zmieniającym się środowisku biznesowym zdolność rozwijania nowych pasji ma szczególnie duże znaczenie.

Sprawdź jak się do tego zabrać ---->>> link do artykułu

Pin It

Praktyka połączona ze studiowaniem - tak w skrócie można opisać studia dualne. To coraz popularniejsza forma nauki, w którą w Polsce zaangażował się ostatnio fast foodowy potentat - McDonald's.

Dowiedz się więcej ---->>> link do artykułu

Pin It