Znajdź nas na

Już 11 i 12 sierpnia dzieci i młodzież, którzy odwiedzą Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie, będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Będą mieli szansę sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Właśnie w tych dniach w Pleszewie będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik. Naukobus i Planetobus z Centrum Nauki Kopernik odwiedzi jeszcze w naszym regionie Kościelną Wieś (18-19.08), Kalisz (18-19.08) oraz Stawiszyn (22-23.08).

Wystawa Eksperymentuj!, którą przywiezie na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa Eksperymentuj! to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki
Ci, którzy odwiedzą  wystawę przez czwartek i piątek będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana. 


Eksperymenty w domu
Dla odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Okazuje się, że można samodzielnie eksperymentować używając tego, co ma się pod ręką. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje Twierdzenie Pitagorasa.

Inicjatorem wizyty Naukobusa i Planetobusa w Wielkopolsce jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu  - Partner Regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie programu KMO.

Pin It