Znajdź nas na

Za Nami dwa dni spotkań eksperckich w ramach realizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pleszewie projektu pn: „Aktualizacja programów nauczania na kierunkach branży mechanicznej w Zespole Szkół technicznych w Pleszewie”.
 
W spotkaniach wzięli udział eksperci metodyki nauczania oraz nauczyciele zawodu, którzy pracują nad aktualizacją programów nauczania na kierunkach: technik mechatronik oraz technik pojazdów samochodowych. Gościliśmy także przedstawiciela Instytutu Badań Edukacyjnych - Pana Sławka Szymczaka, który przedstawił ciekawe inspiracje i możliwe kierunki zmian, które można wykorzystać w pracy nad programem nauczania. Podczas dwudniowych spotkań pojawiło się wiele propozycji i pomysłów na aktualizację programów nauczania.
 
Przypomnijmy, że realizowany projekt korzysta z dofinansowania o wartości 93.540 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest dostosowanie oferty kształcenia Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie do potrzeb rynku pracy poprzez aktualizację programów nauczania na kierunkach w branży mechanicznej.
 
fot. Starostwo Powiatowe w Pleszewie oraz CWRKDiZ w Kaliszu

 

Pin It