Znajdź nas na

4 czerwca w gościnnych murach Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu, odbyła się gala wieńcząca czwartą edycję Młodzieżowych Misji Gospodarczych, których organizatorem i pomysłodawcą jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Wśród gości uroczystości, oprócz głównych bohaterów – uczestników projektu, wzięli udział m. in.: Paulina  Stochniałek  – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Gałęzka – Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu, Artur Kijewski – Dyrektor Działu Współpracy i Rozwoju Akademii Kaliskiej, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych oraz przedstawiciele biznesu i samorządowcy z subregionu kaliskiego.

Tegoroczna edycja została dedykowana branży spożywczej. Jej celem była promocja branży w subregionie kaliskim jako dobrego miejsca rozwoju zawodowego. MMG to projekt edukacyjno-zawodowy łączący świat edukacji z biznesem. W tym roku uczestnicy opracowywali sposoby komunikacji biznesu z pokoleniem Z oraz sposoby efektywnej rekrutacji potencjalnych młodych pracowników. Młodzież poznała specyfikę branży spożywczej.

„Młodzieżowe Misje Gospodarcze to fantastyczny pomysł Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. To pomysł na to aby młodzież i biznes jak najszybciej mogły się spotkać i wymienić doświadczeniami. To działanie, z którego absolutnie obie strony czerpią od siebie nawzajem” – mówiła Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Potencjał projektu został zauważony i doceniony poprzez zaangażowanie firm, instytucji oraz uczelni, którzy byli Partnerami projektu:

  • Nestle Polska S.A. Odział w Kaliszu,
  • Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu,
  • Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski – Stowarzyszenie w Kaliszu,
  • Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

 „Łącznie w projekcie wzięło udział 48 uczniów, 12 studentów oraz 12 opiekunów zespołów, a zaangażowanych w to przedsięwzięcie było blisko 100 osób. Zespoły musiały wykazać się krytycznym myśleniem, kompetencjami cyfrowymi, współpracą zespołową i kreatywnością” – podsumowała Magdalena Sekura-Nowicka, Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu.

Dwanaście drużyn wraz z opiekunami, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z naszego subregionu, przy wsparciu merytorycznym studentów Wydziału Nauk Społecznych Akademii Kaliskiej uczestniczyło w warsztatach, spotkaniach online, wyjazdach studyjnych oraz wykonywała niełatwe zadania.

Po ocenie zadań konkursowych przez kapitułę, wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji:

I miejsce – z ilością 199,58 punktów  zajął zespół BEDOESIARY z I Liceum Ogólnokształcące im A. Asnyka w Kaliszu, w skład którego wchodzili:

opiekunka: Kamila Majewska

uczniowie: Nicole Majewska, Gabriela Szczeblewska, Konstancja Milewska, Ada Szrejter

student: Mikołaj Jaworski

II miejsce – z ilością 193,17 punktów zajął  zespół ZŁOTE  CHŁOPAKI z Technikum św. Józefa w Kaliszu, w skład którego wchodzili:

opiekunka: Marta Giergenis – Lemańska

uczniowie: Franciszek Jakóbczak, Marcel Michalski, Jan Dębowy, Jakub Piras

studentka: Katarzyna Raczyk

III miejsce – z ilością 160,25 punktów zajął zespół KZM z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, w skład którego wchodzili:

opiekunka: Celina Krzyżańska

uczniowie: Krzysztof Leśniak, Bartek Sukiennik, Bartosz Król, Dawid Karwik

studentka: Martyna Owczarek

„Dzisiaj to my dziękujemy Wam. Bardzo dużo nauczyliśmy się od Was w tym projekcie i było to dla nas ważne doświadczenie. Dzisiaj każdy z Was jest wygrany, bo nie sam cel jest tutaj aż tak istotny, jak sama droga do jego osiągnięcia” – dziękował i gratulował młodzieży Tomasz Gałęzka, Prezes Zarządu RIG w Kaliszu.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kart upominkowych do znanych sklepów sportowych oraz księgarni, zestawy upominkowe, a drużyna na podium otrzymała dodatkowo bonus od Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu w postaci vouchera do aktywnego udziału w Lunchu Biznesowym wraz z kaliskimi przedsiębiorcami. Wszystkie drużyny zostały obdarowane upominkami i podziękowaniami za udział w projekcie.

Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane z środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego poprzez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Prace nad piątą edycją programu zaczną się już najbliższą jesienią. Szkoły mogą zgłaszać już teraz chęć udziału kontaktując się z koordynatorkami projektu ze strony Centrum:

Ewa Tomczak – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Mikołajczyk – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

fot. Agnieszka Szukalska, Marcin Woźniak

Pin It