Znajdź nas na

Zapraszamy przedszkola z subregionu kaliskiego do udziału w Bajkowej Akademii Krasnala Zawodowca – cyklicznej inicjatywie propagującej tematykę zawodoznawczą wśród najmłodszych.

Celem spotkań przygotowanych przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego jest również zachęcanie dzieci do czytania i samodzielnego sięgania po książkę. 

Akcja adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i składa się z dwóch części. 

W pierwszej dzieci przedszkolne słuchają nagrania wierszy i opowiadań o zawodach, które czytają osoby znane w lokalnym środowisku.

W drugiej części doradcy zawodowi z Centrum przeprowadzają krótkie warsztaty zawodoznawcze podczas których dzieci poznają różne zawody. Zajęcia prowadzone są w postaci zabawy, na które zapraszani są też przedstawiciele różnych zawodów.

Spotkania w przedszkolach organizowane są przez kaliskie CWRKDiZ od sierpnia 2019 roku i cieszą się dużym zainteresowaniem. Poza wartościami edukacyjno-wychowawczymi, zajęcia zawodoznawcze stały się elementem integracji różnych środowisk spotykając się z dużym zadowoleniem ze strony dzieci i nauczycieli.

Z oferty Centrum można skorzystać bezpłatnie. Wystarczy zgłosić chęć udziału w akcji rejestrując swoje przedszkole poprzez formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/967ph

Doradca zawodowy CWRKDiZ w Kaliszu skontaktuje się z Państwem w celu uzgodnienia terminu spotkania.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane przedszkola do współpracy!

Pin It