Znajdź nas na

Dziś w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu kolejny dzień szkoleń, na którym spotkali się dyrektorzy i wicedyrektorzy przedszkoli uczestniczący w warsztatach stacjonarnych promujących nauczanie przez eksperymentowanie. CWRKDiZ jako Regionalny Partner Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (CNK) do prowadzenia zajęć zaprosił edukatorki z Chełma, które przedstawiły zagadnienia związane z tematem: „Uczymy się we współdziałaniu. Mini projekty edukacyjno-badawcze w przedszkolu”.

Celem szkolenia było propagowanie nauczania przez eksperymentowanie w przedszkolach południowej Wielkopolski w ramach Klubu Młodego Odkrywcy (KMO). Przez różne zagadnienia z zakresu prowadzenia KMO oraz nauczania przez doświadczenie i eksperymentowanie poprowadziły uczestników pasjonatki idei KMO. Zaproszone prelegentki: dr Elżbieta Miterka, Barbara Foryt oraz Sylwia Maciuk z dużymi sukcesami realizują zadania w ramach przedszkolnych Klubów Młodych Odkrywców oraz prowadzą zajęcia bazujące na eksperymentowaniu i metodzie STEAM. Od lat też współpracują z Centrum Nauki Kopernik organizując różne eventy KMO, są też trenerami CNK KMO.

Szkolenie było realizowane  w ramach projektu dofinansowanego przez CNK (ze środków pozyskanych od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności) pn.: Jak zachęcać przedszkolaka do eksperymentowania w KMO? Wykorzystanie eksperymentów i metod aktywizujących w przedszkolu. W szkoleniu uczestniczyło 15 osób.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach realizowanych przez kaliskie CWRKDiZ.

 

Pin It