Znajdź nas na

W Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy ul. Nowy Świat spotkali się dziś dyrektorzy przedszkoli uczestniczący w warsztatach promujących nauczanie przez eksperymentowanie. Jako Regionalny Partner Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (CNK) do prowadzenia zajęć zaprosiliśmy edukatorki z Chełma, które przedstawiły następujące zagadnienia: „Przedszkolak badaczem” oraz „Klub Młodego Odkrywcy jako sposób na rozwijanie kompetencji badawczych nauczyciela i dzieci”.

Celem szkolenia było propagowanie nauczania przez eksperymentowanie w przedszkolach południowej Wielkopolski w ramach Klubu Młodego Odkrywcy (KMO). Przez różne zagadnienia z zakresu prowadzenia KMO oraz nauczania przez doświadczenie i eksperymentowanie poprowadziły uczestników pasjonatki idei KMO. Zaproszone prelegentki: Barbara Foryt, dr Elżbieta Miterka oraz Sylwia Maciuk z dużymi sukcesami realizują zadania w ramach przedszkolnych Klubów Młodych Odkrywców oraz realizują zajęcia bazujące na eksperymentowaniu i metodzie STEAM. Od lat też współpracują z Centrum Nauki Kopernik, są też trenerami CNK KMO.

Szkolenie było realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Centrum Nauki Kopernik (ze środków pozyskanych od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności)pn.: Jak zachęcać przedszkolaka do eksperymentowania w KMO? Wykorzystanie eksperymentów i metod aktywizujących w przedszkolu.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach realizowanych przez kaliskie CWRKDiZ.

Pin It