Znajdź nas na

W dniach 11-13 marca, po przerwie spowodowanej pandemią odbyły się stacjonarne Targi Edukacyjne w Poznaniu pod hasłem #ŚwiatEDUkacji, w których czynny udział brało również Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Wspólnie z pozostałymi Centrami z województwa wielkopolskiego przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze stoisko mnóstwo atrakcji.

Przez cały czas trwania Targów dyżur pełniły osoby na stoisku informacyjno-promocyjnym gdzie m. in. promowaliśmy politykę młodzieżową UE w ramach punktu EURODESK. Dodatkowo na stoisku odwiedzający mogli się zmierzyć z pytaniami z zakresu np. „ginących zawodów”. Podczas trwania targów przygotowaliśmy także w ramach naszego stoiska rozgrywki gry planszowej „ W starożytnej świątyni”.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców cieszyły się konsultacje z doradcami zawodowymi, z których można było skorzystać przez wszystkie dni trwania Targów.

Na stoisku CWRKDiZ gościliśmy także przedstawicieli z Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, którzy w ramach swojego stoiska prezentowali kierunki w jakich kształci szkoła. Szkoła przygotowała dla zwiedzających Targi pokazy technik budowy muru z drewnianych cegieł przez uczniów. Dodatkowo każdy chętny uczestnik mógł wziąć udział w konkursie budowy muru na czas. Uczniowie przygotowali także potrawy pod hasłem „Kuchnia bez strat” na bazie produktów pozyskanych od lokalnych członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski. Oprócz tego prezentowali również dekorowanie stołu. Powodzeniem cieszyły się profesjonalne pokazy barmańskie, w ramach których uczniowie przygotowali dla gości Targów kolorowe drinki bezalkoholowe.

Pin It