Znajdź nas na

22 września 2017 odbył się po raz piąty Wielkopolski Festiwal Rzemiosła w Pleszewie.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu wspierało to przedsięwzięcie między innymi poprzez zorganizowanie konferencji "Różne spojrzenia na karierę zawodową" dedykowanej dyrektorom, nauczycielom oraz przedstawicielom samorządów i rzemiosła z naszego regionu. Gościem specjalnym i jednocześnie prelegentem konferencji był dr Henryk Jarosiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego - szkoleniowiec, ekspert w zakresie jakościowych metod diagnozy zawodowej, specjalista w doradztwie kariery.

Podczas otwarcia konferencji Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, organu prowadzącego kaliskie Centrum podkreśliła, że  „Uczniowie często nie poznają w wybranej szkole w wystarczający sposób specyfiki poszczególnych zawodów, czy przyszłości czekającej ich po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych. Nie potrafią też często - w poprawny sposób – określić swoich predyspozycji.  Warto to zmienić”. Przedstawiona przez dra Jarosiewicza koncepcja nowoczesnego podejścia do projektowania kariery zawodowej wśród młodzieży spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony zaproszonych gości. Kilka szkół, m.in. z Kalisza, Pleszewa i Jarocina zdeklarowało chęć podjęcia współpracy w tym zakresie.

CWRKDIZ w Kaliszu zorganizowało także w ramach obchodów festiwalowych akcję plastyczną pt. "Mój wymarzony zawód", której finał odbywał się podczas tej imprezy. Akcja była skierowana do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w trzech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik mógł w artystyczny sposób przedstawić swoją wizję zawodu, który chciałby wykonywać w przyszłości. Spłynęło ponad 100 prac z terenu południowej Wielkopolski, do ścisłego finału wytypowaliśmy 30 prac, a nagrodzonych miejsc było w sumie 9. Akcja miała na celu propagowanie edukacji zawodowej
i pogłębianie wiedzy o zawodach wśród dzieci i młodzieży.

Dodatkowo każdy gość festiwalu mógł odwiedzić stoisko kaliskiego Centrum, na którym czekały gry i zabawy z zakresu edukacji zawodowej oraz bezpłatne porady doradcy zawodowego. 

Zobacz fotorelację >>> V Wielkopolski Festiwal Rzemiosła w Pleszewie

Pin It