Znajdź nas na

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Centrum Nauki "Kopernik" z Warszawy zapraszają Państwa do udziału w szkoleniu poświęcoym tworzeniu Klubów Młodego Odkrywcy, dzięki którym dzieci i młodzież mają szansę uczyć się poprzez doświadczenie, eksperymentowanie, konstruowanie i projektowanie.

Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, to angażujące zajęcia, to atmosfera! Dzieci i młodzież wspólnie eksperymentują pod okiem Opiekunów. Zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenie będą prowadzić wykwalifikowani trenerzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Kiedy? -> 1 grudnia 2018 r. (sobota), w godz. 9-17

Gdzie? -> w siedzibie CWRKDiZ przy ul. Południowej 62 (wjazd na parking od strony ul. Kordeckiego, sala szkoleniowa nr 10, I piętro)

Koszt? -> udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY

Ilośc miejsc jest ograniczona (18 osób). O udziale w szkoleniu decyduje koljeność zgłoszeń. W przypadku zapisania się powyżej przewidzianej liczny uczestników, Twoje zgłoszenie trafi na listę rezerwową.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE >>> Formularz rejestracyjny - JAK PROWADZIĆ KMO

Pin It

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele,

Możecie sobie wyobrazić szkołę, która uczy Wasze dziecko odważnego sięgania po marzenia i cele, pokazuje mu jaki jest jego potencjał, talenty, mocne strony i wskazuje drogi rozwoju? 
Szkołę, która nie ocenia Twojego dziecka po ilości punktów na teście, ale tłumaczy czym jest sukces i czym jest porażka, że problem to tak naprawdę wyzwanie do pokonania, że aby osiągnąć cel trzeba myśleć długofalowo, ale też mieć dobry plan, wsparcie innych i monitorować swoje działania.
Szkołę, która nie tylko mówi o wartościach takich jak odpowiedzialność, rzetelność, lojalność, ale też kształtuje je w Twoim dziecku. Szkołę, która tłumaczy jak zarządzać pieniędzmi – by w przyszłości Wasze dziecko znało ich wartość, ale też wiedziało na czym polega inwestowanie czy budżetowanie.

Pin It

AKCJA Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO

Konkurs Plastyczny dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych

pt.: „Poznajemy zawody z Krasnalem Zawodowcem. Mój wymarzony zawód to ...”

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół Podstawowych,

Centrum Wsparcia  Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu serdecznie zaprasza uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych  subregionu kaliskiego tj.:  z miasta Kalisza oraz powiatów: kaliskiego, ostrowskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego oraz ostrzeszowskiego do udziału w Konkursie Plastycznym pt.: „Poznajemy zawody z Krasnalem Zawodowcem. Mój wymarzony zawód to ...”

Pin It

Szanowni Nauczyciele, Kochani Uczniowie !!!

Właśnie ruszyła dziewiąta edycja konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach", który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich i składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich przez nauczycieli (do 16 listopada), a drugi – na przygotowaniu specjalnych, „unijnych” prac przez uczniów (do 30 listopada). Dzięki nim młodzież poznaje zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, ale nie tylko. Po zajęciach na temat eurofunduszy uczniowie przygotowują uproszczony wniosek o dofinansowanie i prezentację w formie 5-minutowego filmu, który powinien promować efekty wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pin It

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku dobrej współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp. oraz Izbą Przemysłowo-Handlową Południowej Wielkopolski w Ostrowie Wlkp. od miesiąca listopada będziemy realizować projekt edukacyjno-zawodowy pt. „Młodzieżowa Misja Gospodarcza – przedsiębiorczy powiat ostrowski”. Wydarzenie będzie odbywać się pod patronatem przedstawicieli Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Ostrowskiego.

Młodzieżowa Misja Gospodarcza to forma aktywności zawodowej dedykowanej uczniom szkół podstawowych (klasa 7/8 oraz 3 gimnazjum), podczas której uczestnicy będą bezpośrednio angażować się rozwiązywanie realnych problemów i wyzwań lokalnych przedsiębiorców, wykazując się tym samym znajomością zawodów, przedsiębiorczą i proaktywną postawą. Misja zostanie zainaugurowana podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 13 listopada br., a jej zakończenie odbędzie się w kwietniu 2019 r. podczas Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wlkp.

Pin It

OTK 2018

Szanowni Państwo,

w dniach 15 -21 października 2018 obchodziliśmy X Ogólnopolski Tydzień Kariery. Hasłem przewodnim tegorocznego OTK było „ Bądź architektem swojego szczęścia”.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych  i Zawodowych RP mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. W tym czasie w wielu szkołach podejmowane są aktywności promujące OTK.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu jako koordynator regionalny opracowuje raport zbiorczy z przebiegu OTK 2018 na terenie subregionu kaliskiego. Chcemy promować szkoły, w których OTK był okazją do kreowania przyszłej kariery swoich wychowanków. Nie było by tych działań, gdyby nie zaangażowanie doradców zawodowych,  koordynatorów doradztwa zawodowego w szkołach i nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy ciekawi różnorodności form aktywności, w których Państwa wychowankowie zostawali architektami swojego szczęścia.

Czekamy zatem na zgłoszenia szkół, w których OTK 2018 był tygodniem aktywnych działań.

Pin ItW piątek 12 października odbyło się wyjątkowe spotkanie dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Tego dnia w ramach realizacji projektu Erasmus+ "Zawodowcy Południowej Wielkopolski otwarci na standardy europejskie" młodzież, która zakwalifikowała się do udziału w projekcie wraz ze swoimi opiekunami, nauczycielami języka angielskiego, koordynatorami szkolnymi projektu oraz dyrekcją szkoły spotkała się z Wicekonsulem Irlandii w Poznaniu - Panem Krzysztofem Schramm oraz Panią Marszałek - Marzeną Wodzińską.

Pin It

5 października 2018 r. Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego zainaugurowały w całym województwie wielkopolskim cykliczne wydarzenie - NOC ZAWODOWCÓW. Inocjatywa została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka. Patronat medialny nad kaliskim wydaniem Nocy Zawodowców objjęli: Radio Eska, portal faktykaliskie.pl oraz Magazyn Miejski.

W Kaliszu akcja przebiegła pod odsłoną terenowej gry miejskiej "Zawodowy Express", w której wzięło udział 180 uczestników z miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Do gry włączyli się uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 klasy gimnazjum wraz z opiekunami (nauczycielami, rodzicami i opiekunami).

Pin It

„Kuferek Zawodowy” jako narzędzie wspomagające nauczycieli, wychowawców, pedagogów i doradców zawodowych – inicjatywa uczennic z ZSU w Ostrowie Wlkp.

W dniu 28 września w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja „Kuferek Zawodowy” jako narzędzie wspomagające nauczycieli, wychowawców, pedagogów i doradców zawodowych” zorganizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Zespół Szkól Usługowych w Ostrowie Wlkp. Patronat nad konferencją objęli: Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski – Starosta Ostrowski oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Spotkanie skierowane było w szczególności do doradców zawodowych, pedagogów, wychowawców i nauczycieli jako odpowiedź na zmieniające się regulacje prawne w zakresie doradztwa zawodowego, które weszły w życie od września br.

Pin It

„Uczenie się przez konstruowanie – szansą dla młodych talentów”

Najlepiej uczymy się w działaniu. Samodzielne próby rozwiązania konkretnego problemu czy osiągnięcia określonego celu angażują nasze emocje, motywują do wysiłku i pomagają trwale poszerzyć wiedzę oraz rozwijać nasze umiejętności. Ucząc się w ten sposób sami konstruujemy swoją wiedzę, zamiast przyswajać ją w gotowej postaci.

18 września 2018 r. w murach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu licznie zgromadzeni dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu Południowej Wielkopolski wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w konferencji edukacyjno-naukowej pt. „Uczenie przez konstruowanie – szansą dla młodych talentów”. Wydarzenie zorganizowało Centrum Nauki Kopernik z Warszawy wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Konferencję objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, a uroczystego otwarcia konferencji dokonała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która zwróciła szczególną uwagę na rolę idei konstruowania w obecnej rzeczywistości.

Pin It